Najczęściej zadawane pytania


Ta strona to zbiór wiedzy o grze, szybki i wygodny sposób poruszania się po witrynie.

Dla żółtodziobów

Przydatne informacje

Zasady panujące w grze 

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

POCZĄTKI GRY

— Jak zacząć?
W tej grze możesz walczyć, patrolować ulice, zabijać Szczuraki, pracować w McWieśniaku, przeszukiwać tunele metra, modyfikować przedmioty które posiadasz by móc obrabować bank, dołączyć do gangu, stać się najemnikiem, wziąć udział w bitwie o flagę i przede wszystkim dobrze się bawić.
Tutaj możesz spotkać słynne postacie, które pomogą ci podbić i poznać ulice Warszawy!
Po wejściu w opis postaci widzisz postać – nasi graficy dają radę, co nie? – to Twoja postać.
Z lewej strony są Twoje statystyki. Szczegółowy ich opis można zobaczyć klikając w «SIŁOWNIA», gdzie również możesz podnieść swoje umiejętności.
Podnoszenie umiejętności jest płatne i zależy od Twojego poziomu.
Aby sprawdzić ile kosztuje rozwój danej umiejętności musisz spojrzeć pod pasek postępu umiejętności.
Po podniesieniu swoich cech możesz walczyć z silniejszymi i lepszymi przeciwnikami oraz zdobywasz większe wynagrodzenie.

POJEDYNKI

— Z kim mogę walczyć? Gdzie mogę znaleźć przeciwników?
Rywale znajdują się w Alejkach, aby znaleźć i zaatakować przeciwnika, którego chcesz użyj opcji Szukaj. Można również znaleźć rywali w Rankingach postaci.

— Jak rozpocząć pojedynek?
Po kliknięciu w «Na pohybel!» pojedynek się rozpocznie, odbędzie się automatycznie, nie musisz już nic więcej robić. Jeśli odświeżysz stronę, można natychmiast zobaczyć wynik walki, ponieważ walka odbywa się natychmiast.

— Miałem walczyć w Alejce ale pojawił się zegar, co to znaczy?
Zegar odlicza czas, po którym możesz zaatakować kolejną postać. Możesz atakować co 15 minut, jeśli wykupić specjalny status czas zmniejszy się do 5 minut.

— Nacisnąłem przycisk "Na pohybel!" i nic się nie dzieje, dlaczego?
Postać nie może być atakowana jeśli:

 • Nie odpoczęła po poprzednim pojedynku;
 • Ma poniżej 35% Zdrowia;
 • Była napadnięta w przeciągu godziny. Jedna postać nie może być atakować częściej niż 24 razy na dobę;
 • Postać jest w więzieniu;
 • Atakowałeś daną postać już 5 razy w ciągu doby. Limit ataków w ciągu doby na tą samą postać wynosi 5;
 • Postać zapisała się w bitwie grupowej/bitwie o flagę/innej walki.

— Pod paskiem życia jest napis «Ryzyko». Co to znaczy?
Za każdym razem kiedy kogoś atakujesz wzrasta zainteresowanie Twoją postacią przez policję. Na początku zainteresowanie policji Twoją osobą jest na poziomie -5. Jeżeli osiągniesz maksymalne zainteresowanie +5 pójdziesz na 3h do więzienia. Jednakże, co godzinę zainteresowanie policji Twoją postacią spada o 1.
Można obniżyć zainteresowanie Twojej postaci poprzez wręczenie łapówki lub dogadanie się z kierownikiem.
Łapówka zmniejsza zainteresowanie o 5. Dogadanie się z kierownikiem daje Ci wolną rękę w atakowaniu przez kilka dni.

— Dlaczego jednemu graczowi zabieram więcej pieniędzy a innemu prawie nic?
Jeżeli zaatakujesz postać na takim samym poziomie jak Ty zabierzesz mu 10-15% jego pieniędzy, słabszemu zwiniesz tylko 5-10% a silniejszemu zabierzesz 15-20% pieniędzy. Im bardziej rozwiniętą posiadasz Charyzmę tym więcej pieniędzy zabierzesz przeciwnikowi.

— Gdzie mogę kupić sprzęt aby stać się silniejszym?
Sprzęt i wiele innych ciekawych rzeczy możesz kupić na placu w Galerii.

— Co to jest walka grupowa? Gdzie i jak mogę w niej wziąć udział?
Walki grupowe odbywają się co godzinę. Do grupy zapisać się możesz w Alejkach 15 minut przed rozpoczęciem bitwy – wpłacając wpisowe.

W grupie walczy 10 najsilniejszych uczestników, jeśli nie znajdziesz się w tej grupie, nie martw się, Twoje wpisowe zostanie zwrócone. Wygrani dzielą między siebie pulę, która została uzbierana z wpłat i dzielą ją między siebie. Od 1-4 poziomu nagroda składa się z pieniędzy, powyżej 5 poziomu są to rudy. Pula jest dzielona między żywych członków grupy.

Szczegółowy opis grupy bojowej jest dostępny na tej stronie.

— Gdzie mogę zdobyć doświadczenie?
Doświadczenie zdobywasz podczas pojedynków z przeciwnikami. Jeżeli będziesz walczyć z przeciwnikiem na tym samym poziomie co Ty otrzymasz - 1 pkt, z silniejszym - 2 pkt, ze słabszym - nic nie dostaniesz. Punkty doświadczenia możesz również zyskać patrolując ulice jak i za pracę w MakWieśniaku, który jest dostępny od 2 poziomu.

DOCHODY

— Gdzie mogę zdobyć pieniądze?
Pieniądze otrzymujesz za walki, patrolując ulice, pracując w MakWieśniaku, wynajmując dom lub okradając Karawanę. Zacznijmy od początku.

 • Pojedynki - Po zabiciu przeciwnika dostajesz część jego pieniędzy. Im wyższy poziom gracza tym więcej pieniędzy zyskasz. Na 1 poziomie zarobek jest bardzo mały więc gracze szybko dążą do 2-3 poziomu by zdobywać więcej pieniędzy za pojedynek, gdzie wygrana plasuje się w okolicach 100-150 monet.

 • MakWieśniak — lokalna knajpka, w której możemy dostać pracę. Jest ona dostępna po osiągnięciu 2 poziomu. Na 4, 7, 10 poziomie, będziesz mógł przejść szkolenie i dostać za pracę w MakWieśniaku więcej pieniędzy.

 • Wynajem mieszkania dochód co godzinę. Więcej informacji na temat wynajmu mieszkania możesz znaleźć na tej stronie.

 • Karawana. Mistyczne wielbłądy z dużą ilością pieniędzy na garbach. Ale niestety spotkanie Karawany jest niezwykle trudne. Teraz powiem wam, gdzie mieszkają i jak się tam dostać.

  Karawany żyją na pustyni, która znajduje się tysiące kilometrów od Warszawy. Na początek idziesz do alejek i zaczynasz patrolować ulice. Jeśli będziesz mieć szczęście to możesz spotkać w ciemnych alejkach ulicznego magika bańkowego Kuby Chlebusia.

  Aby znaleźć magika, rozglądaj się uważnie w alejkach. Jeżeli pojawi się przycisk "Dalej", masz szczęście! Natychmiast kliknij na niego, a Kuba Chlebuś zabierze cię w oka mgnieniu na pustynię, która jest zamieszkana przez wielbłądy z workami pieniędzy na garbach. Nie tracąc czasu atakuj je, a jeśli Fortuna Ci sprzyja to zdobędziesz ogromną ilość pieniędzy, i z uśmiechem od ucha do ucha zrobisz zakupy w Galerii oraz na Siłowni. Ale jest też niewielka szansa, że sprytne Korowody nie będą chciały podzielić się swoimi pieniędzmi i oszukają Cię, ale nie martw się, Kuba Chlebuś nie raz już spotkał się z nimi!

— Gdzie można nabyć rudę oraz wuzetki? Kim jest Cwaniak?
Rudę można wykopać w podziemiach metra po osiągnięciu 5 poziomu postaci. Standardowy czas kopania to 20 minut. Czas kopania można skrócić do 10 minut. Wuzetki można kupić za prawdziwe pieniądze na każdym poziomie. Kliknij na «Piekarnik» i wybierzcie dowolną formę płatności.

Status Cwaniaka można kupić za 22 Wuzetki. Cwaniak daje następujące korzyści:

 • Czas oczekiwania na kolejny pojedynek spada do 5 minut;
 • Znajdowanie przeciwnika na równym poziomie;
 • Podwaja czas patrolowania;
 • Pieniądze w kwocie 100 przy zakupie Cwaniaka;
 • Otrzymujesz prezent;
 • • Przedłużenie statusu Cwaniaka – kosztuje tylko 17 Wuzetek. Kiedy status Cwaniaka się kończy możemy go przedłużyć za 22 Wuzetki.
Status Cwaniak działa przez 2 tygodnie.

ZWIERZĘTA

— Po co są zwierzaki?
Zwierzęta mogą pomóc Ci w walce. Jeśli Twój przeciwnik posiada zwierzę to Twój zwierzak zaatakuje jego zwierzaka, jeżeli jest sam, to Twój zwierzak zaatakuje przeciwnika.

— Przy zwierzątku jest licznik zwycięstw. Po co on jest?
Przy zwierzątku widnieje zwycięstwo jeśli:

 • pokonaliście przeciwnika przynajmniej równego sobie. Za wygraną ze słabszym przeciwnikiem Twój zwierzak nie otrzymuje punktów do rankingu;
 • zwierzątko pokonało przeciwnika co najmniej równego sobie.

Za każde 20 zwycięstw Twój zwierzak otrzymuje 1% Twoich statystyk. Maksymalny procent Twoich statystyk jakie może posiadać zwierzątko wynosi 80%. Pełna regeneracja życia zwierzątka wynosi 4 godziny. Można również zregenerować życie pupilka kupując mu jedzenie w Galerii.

GANGI

— Po co są gangi? Czy muszę do niego wstąpić?
Wstępując do gangu, można zyskać nowych przyjaciół, będziesz miał kogoś do ochrony, można uczestniczyć w wojnach i wybijać zęby członkom wrogiego gangu. Dołączyć do gangu czy nie - to Twój wybór, wraz z wejściem do gangu gra staje się znacznie bardziej interesująca i zabawna!

— Czy trzeba zainwestować pieniądze, rudy, wuzetki w skarbiec gangu?
Inwestowanie swoich zasób w gang nie jest konieczne lecz dzięki temu możesz pomóc mu w rozwoju, by był silniejszy.

FLAGA

— Co to takiego flaga? Do czego jest potrzebna?
Flaga jest oznaką honoru i szacunku, tylko godni mogą posiadać flagę. Flaga daje bonusy do statystyk. Posiadacz flagi otrzymuje +3 pkty do statystyk, Don gangu +2 pkty a pozostali członkowie gangu +1.

— Jak wygląda bitwa o flagę?
Walka o flagę jest dokładnie taka sama jak walka grupowa, z tą różnicą, że uczestnicy nie walczą o nagrodę pieniężną, ale o flagę. Co do zasad, w walce o flagę po każdej stronie bierze udział 10 najlepszych graczy.


Nie udało Ci się znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie? Zadaj je na forum w specjalnym temacie.